Zážitek: Francouzské parfumérství 20. století

29.04. 2023 od 14:00 do 17:00 - KUMST kreativní hub Brno, Údolní 19

Víte, jak se dá bez nadsázky cestovat časem? Přece s parfémy! Nestačí snad člověku závan vůně, aby se vrátil do konkrétního bodu v čase, a znovu prožíval dávno zapomenuté?

S Irenou Kozelskou se můžete vydat zpět do minulého století a prozkoumat nejen ikonické francouzské parfémy minulých dekád, ale i měnícího se ducha doby. L’air du temps. Začínáme pod secesními paraplíčky, cestou pozdravíme Mademoiselle Coco i Miss Dior, v osmašedesátém rozprášíme na barikádách nové doby trochu zemitého pačuli, požijeme Opium, Poison i nějakou tu protilátku, a dokonale zčichalí skončíme tuto dobrodružnou expedici rok před vystřílením celé artilerie šampaňského při příležitosti příchodu nového tisíciletí. Přijďte zažít Francii čichem, přátelé!

Irena Kozelská se zabývá čichovou kulturou a jejím mytologickým rozměrem. Čichové zážitky zprostředkovává unikátní synestetickou metodou, jež prostřednictvím všesmyslové harmonie propojuje vůně, archetypy a styl. Je autorkou projektu SYNESTESIS Jak přeložit duši do vůně ®.

 

Počet míst je omezený – max. 10 osob

Cena: 1000 Kč/osoba

Nutná rezervace předem na irena.kozelska@synestesis.com.

 

Z akce bude pořízen fotografický a/nebo audiovizuální záznam. Materiál může být zveřejněn.

 

Ilustrační foto © Tanguy Calvez