VERNISÁŽ: Vincent Chignier a jeho obrazy

30.04. 2024 od 17:00 - Pomezí klub, Kounicova 7

Přijďte v úterý 30. dubna do Pomezí klubu a oslavte s námi 30. narozeniny festivalu Bonjour Brno. Čeká vás nabitý program:

Vernisáž obrazů a ilustrací narozeninovou slavu zahájí.

Vincent Chignier (*1988) je malíř a ilustrátor pocházející z Clermont-Ferrand (Auvergne, Francie) a momentálně žije ve Šternberku. O umění se začal zajímat během svého dospívání, kdy objevil malby na stěnách městských budov. Cesta k vlastní tvorbě však byla o něco klikatější – vedla přes studium truhlářství. Navzdory své lásce k práci se dřevem se v něm probudila touha seznámit se blíže s uměním a jeho nejrůznějšími směry. Proto zvolil studium na škole grafického umění v Lyonu, odkud pokračoval ke studiu nástěnné malby v Clermont-Ferrandu. Po několikaletém období, kdy nabíral profesní zkušenosti, pocítil potřebu se intelektuálně obohatit. K jeho velké radosti mu bylo umožněno studovat výtvarné umění na pařížské Sorbonně. V roce 2019 toto své studium úspěšně dokončil a od té doby se umělecké činnosti věnuje naplno. 

Jeho tvorbu ovlivňuje urbanistické umění a pak také umělci Caravaggio, Hieronymus Bosch, Henri Matisse, Basquiat a další. S touto směsicí inspirace experimentuje a tvoří, za pomoci různých technik, originální díla plná citu a symboliky.

Během své výstavy na festivalu Bonjour Brno se poprvé představí v Brně se svojí současnou malířskou tvorbou a ilustracemi.

Zdroj: vincentchignier.com

Vstup zdarma.

Z akce může být pořízen fotografický a/nebo audiovizuální záznam. Materiál může být zveřejněn.