?>

Vernisáž: Krajina v pohybu

25.04. 2022 od 17:00 - Alliance Française Brno, Moravské náměstí 15

Program 28. ročníku festivalu Bonjour Brno zahájíme vernisáží pastelů a tuší Lenky Horňákové-Civade „Krajina v pohybu“. Současně oslavíme 30. narozeniny Alliance Française Brno. O hudbu se postará francouzský hudebník Sacha Mikula, který představí vlastní i převzatou tvorbu. Pro návštěvníky vernisáže bude také zajištěno pohoštění.

Vstup volný.

Výstava potrvá do 31. 5. 2022.

O autorce

Lenka Horňáková-Civade píše a publikuje v češtině a ve francouzštině, překládá své romány z francouzštiny do češtiny. Pravidelně píše fejetony a povídky pro Český rozhlas. Obdržela několik literárních cen (Prix Renaudot des lycéens, Prix Richelieux de la Francophonie et Prix littéraire des jeunes européens) a v březnu 2022 jí byly francouzským velvyslancem v Praze předány insignie rytíře Řádu umění a literatury. Kromě literární tvorby se věnuje také výtvarnému umění, které vystudovala na pařížské Sorbonně. Její kresby, akvarely a olejomalby jsou zastoupeny ve sbírkách v Austrálii, USA i v Evropě. Lenka Horňáková-Civade žije od roku 1998 v Provence ve Francii.

 

Kdo je Sacha Mikula?

Hudebník a lektor francouzského jazyka žijící v současné době v Olomouci. Po klasickém vzdělání na konzervatoři (École Normale de Musique de Paris) zaměřil svou tvorbu na jazz a improvizaci. Byl členem několika kapel jako klávesista: Old Balls (hardrock), Soundishes (experimentální), Dafonk Republic (funk, afro beat). Komponoval pro několik audiovizuálních projektů (krátké filmy, filmové projekce). Živě doprovázel film Fritze Langa Metropolis (1927) v Univerzitním kině Scala.

 

 

 

Z akce bude pořízen fotografický a/nebo audiovizuální záznam. Materiál může být zveřejněn.