Představení se Sašou Rašilovem: Román Zajícův

30.04. 2023 od 15:00 - Česko-francouzské kulturní centrum Petrkov, Petrkov 13, Lípa

Foto © JEDL

Zveme vás na zájezdní představení do Petrkova, kde pro vás divadelní spolek JEDL odehraje poetickou performanci propojující slovo, hudbu a výtvarnou hru se světlem a stínem.

Spíše než prózou je Román Zajícův Francise Jammese (1868-1938) nádherným proudem básní, které pojednávají o setkání Zajíce a svatého Františka uprostřed kopců a polí, kde se štěkot smeček pojí s žárem slunce, s ostrou střelbou, se zrousanými tlapkami, se závratí útěku, s pachem jílu, s leskem potoka, s kolébáním plané mrkve, s šustotem kukuřice, se svitem měsíce… Je to Zajícův sen, v němž květiny, slunce i déšť hovoří vlastní řečí a který dokonale odráží teskný půvab petrkovské zahrady. (Zdroj: JEDL)

 

Interpret/účinkující: Saša Rašilov, Miloslav König a flétnistka Lenka Kozderková (Divadelní spolek JEDL)

Akce se koná u příležitosti 100. výročí setkání Bohuslava Reynka a Suzanne Renaud.

Doprava je zajištěna mikrobusem (kapacita: max. 19 osob). Akce je spojena s prohlídkou sídla Bohuslava Reynka a Suzanne Renaud v Petrkově.

Cena s dopravou: 300 Kč/osoba (vstupenka na představení + společná doprava mikrobusem Brno-Petrkov-Brno), max. kapacita 19 osob (rezervace míst zde)

Cena bez dopravy: 120 Kč/osoba (vstupenka na představení – platba na místě, nutná rezervace předem na steinerova@pamatnik-np.cz)

Z akce bude pořízen fotografický a/nebo audiovizuální záznam. Materiál může být zveřejněn.