Frontières sans frontières aneb Pomezí bez mezí

01.10. 2020 od 16:00 do 22:00 - Klub Pomezí, Kounicova 3b

PROGRAM:

 

16:00 zahájení přehlídky — street poezie aneb spontánní koláž básní, Robin Smith — ambientní hudba kytarou

17:00 Klauniáda – Frau Friette (FR / Rennes) – „Il ne restera rien

18:00 Vernisáž obrazů — Libor Veselý (ČR / FR) „Praxe divočiny“

20:00 After party — James Aitken (FR)

 

Profily účinkujících a představení…

 

Frau Friette (umělecké jméno Sonii Frioux)

Konec světa. Kolapsologie. Těch několik slov „Nic nezůstane“ ještě nikdy neznělo tak hlasitě.

Když se všechno zhroutí, co zůstane?S humorem i s láskou, důrazně i s rozjitřenou křehkostí, poselství naděje, výkřik šílenství, který nepostrádá smysl.

Vyšinutá a znepokojující postava, jednou kouzelnice, podruhé dohnaná svými démony, se vydala hledat lidskou křehkost a připomenout nám, že balancujeme na hraně, ale přesto žijeme.

 

Libor Veselý (1977, Brno) absolvoval Fakultu výtvarných umění v Brně, ateliér figurální malby prof. Jiřího Načeradského (1995—2000), v roce 1999 studoval na Ecole Supérieure de Beaux- Arts, Lorient ve Francii, potom na AVU v Praze u prof. Jiřího Sopka (2000—2003).

 

 

O klubu Pomezí

POMEZÍ o.s. je nezávislá nezisková organizace založená tvůrčími lidmi se zájmem o hudbu, divadlo, výtvarné umění, literaturu s vizí propojování těchto žánrů, jejich sdílení v širší komunitě a se záměrem podporovat, rozvíjet a propagovat nové umělecké práce a projekty. Snaží se o propojení amatérského a zájmového prostředí s profesním kulturním prostředím, vytváří prostor pro mladé, začínající umělce i sveřepé amatéry.

Vstupné dobrovolné.