?>

Literatura: Les Mots brisés – Rozsypaná slova !!ZRUŠENO!!

14.10. 2020 od 19:00 - Kabaret Špaček

!!ZRUŠENO!!

 

Autorské čtení a autogramiáda.

Setkání s českým spisovatelem píšícím francouzsky Martinem Danešem.

 

Vstup volný

 

 

Martin Daneš (1962) je rodák z České Lípy. V polovině 80. let emigroval do Francie, kde v Paříži vystudoval žurnalistiku a mezinárodní vztahy. Po Sametové revoluci se vrátil do Prahy, odkud jako dopisovatel přispíval do českého, francouzského a belgického tisku. V roce 1991 se stal diplomatickým poradcem v Kanceláři prezidenta republiky. V následujících letech působil jako šéfredaktor několika periodik: Denního Telegrafu, měsíčníku Mezinárodní politika i erotického magazínu Hustler.

V roce 2008 se natrvalo vrátil do Francie. V současnosti žije a pracuje v Bretani (Rennes).

Svoji první knihu, soubor fejetonů Kdo zabil Václava Klause, vydal v roce 1998. Následovaly další česky psané tituly a v roce 2014 vydal svůj první, francouzsky psaný román Le Char et le trolley (Tank a trolejbus).

Kromě své vlastní literární tvorby Martin Daneš také překládá české autory do francouzštiny. Vedle překladů dopisů Karla Čapka, které adresoval své múze Věře Hrůzové (Lettres à Věra), přeložil také dva romány Karla Poláčka: Muži v ofsajdu a Bylo nás pět.

Jeho nejnovější román Les Mots brisés vyšel souběžně ve francouzštině v nakladatelství La Différence a v češtině pod názvem Rozsypaná slova v nakladatelství Druhé město.

(zdroj: Nakladatelství Druhé město)