?>

Hudba: An Eagle in Your Mind – Intersection

28.04. 2023 od 19:30 - Pomezí klub, Kounicova 7

Hypnotický a nomádský folk, něco mezi akustickou rockovou hudbou, elektrofolkem a duchovní hudbou Východu a Západu. Vokály, harmonium, kytara a mašinky: z tohoto základu vzniká moderní folk, prosycený elektrickým napětím.

O kapele

An Eagle in Your Mind destiluje folk plný těžkých bicích, hypnotických delayů, 70′ synťáků a exotických dronů. Hypnotický folk na pomezí pouštního blues, elektronické hudby, psychedelického rocku a duchovní hudby. Paradoxní alchymie mezi tolika různorodými prvky, An Eagle in Your Mind rád stírá hranice. Je to kočovné duo, které sleduje hudbu jako cestu, touhu po horizontu a světle.

Od roku 2016 právě na cestách Evropy a Afriky duo skládá a nahrává. Na cestách se duo obklopuje pestrým a rozkvetlým instrumentáriem: guembri (akustická basa, která doprovází písně léčitelů od Súdánu po Maroko), indické harmonium, dreadnought kytara, banjo, berberské nebo brazilské perkuse, bicí automat, syntezátory atd.

V roce 2017 vznikla jejich první deska Outside, v roce 2019 následovalo album Miraculous Weapons. Letos vydali album INTERSECTION, které představí na koncertě v Pomezí klubu.

Foto: © Pierre Jaffeux – Eidetic Studio

 

Vstup volný

 

Z akce bude pořízen fotografický a/nebo audiovizuální záznam. Materiál může být zveřejněn.