Frankofonní divadlo !!ZRUŠENO!!

18.10. 2020 od 13:00 do 19:00 - Klub Šelepka

!! ZRUŠENO !!

 

Nenechte si ujít přehlídku divadelních představení ve francouzštině. Představí se studenti francouzštiny na gymnáziích v Brně a Prostějově a dále soubory amatérského divadla z Brna ECHO a Alliance Française Brno.

Vstupné dobrovolné.

 

PROGRAM: 

 

13:40 – zahájení

***

13:45 – La Belle et la Bête (Jeanne-Marie Leprince de Beaumont)

Ensemble ECHO (Brno)

Překlad: Miroslava Novotná a Jean Touzot

Režie: Agáta Přikrylová a Markéta Schätzelová

Cestou z přístavu zastihne kupce, který o všechno přišel, sněhová vánice. Cestou objeví podivuhodný zámek, kde se schová a kde utrhne růži pro svou dceru. Ale cenou za ní je jeho život, nebo život jedné z jeho dcer.

***

14:40 – překvapení…

***

15:10 – Le Méga-malade imaginaire (adaptace: Luc Boulanger)

Cyrilometodějské gymnázium (Prostějov)

Režie: Jana Chammas

Odlehčená adaptace slavné Molièrovy komedie Zdravý nemocný. Teta Agnes, „zdravá nemocná“, žije se svým druhým manželem, kterému jde hlavně o peníze, se svými třemi neteřemi (dcerami zemřelého bratra) a velice zvědavými služebnými, Cécile a Toinette. Pravidelně se u ní objevují různí lékaři a specialisté, aby ji léčili z nemocí, které vlastně nemá. Když se teta rozhodne provdat svou nejstarší neteř Angélique za synovce své lékařky, je to příliš. Obě služebné zasahují a pomáhají tetě Agnes odhalit pravdu.

***

16:00 – Brazil (adaptace filmové předlohy Terryho Gilliama)

Gymnázium Matyáše Lercha (Brno)

Režie: Thierry Saint-Arnoult a herci

Sam Lowry je úředníkem v archivech ministerstva bezpečnosti. Před každodenní rutinou dává přednost snům. Ale administrativní chyba, způsobená neopatrným hmyzem, způsobí zatčení nevinného člověka a umožní tak Samu Lowrymu potkat ženu svých snů, utkat se s hrůzou byrokracie a poznat násilí totalitního systému, ve kterém žije.

***

17:20 – Trois cartes (Filip Kopa)

Cyrilometodějské gymnázium (Prostějov)

Režie: Filip Kopa

Autorská hra jednoho ze studentů francouzského divadelního kroužku. Tři karty, tři příběhy. Tato komedie představuje tři ženy: Gabrielle, Camille a Valérie, které prožívají nejlepší léta svého života. Dozví se však, že peníze nejsou všechno a že si nemůžete koupit zdraví, štěstí ani rodinu.