Divadlo: Frankofonní divadelní odpoledne

10.10. 2021 od 15:45 do 19:00 - ArtBar Druhý Pád - Štefánikova 1

Nenechte si ujít přehlídku divadelních představení ve francouzštině. Představí se studenti francouzštiny na gymnáziích v Brně (Gymnázium Matyáše Lercha) a Prostějově (Cyrilometodějské gymnázium).

Vstupné dobrovolné.

 

PROGRAM: 

 

15:45 – zahájení

***

16:00 – Le Méga-malade imaginaire (adaptace: Luc Boulanger)

Cyrilometodějské gymnázium (Prostějov)

Režie: Jana Chammas

Odlehčená adaptace slavné Molièrovy komedie Zdravý nemocný. Teta Agnes, „zdravá nemocná“, žije se svým druhým manželem, kterému jde hlavně o peníze, se svými třemi neteřemi (dcerami zemřelého bratra) a velice zvědavými služebnými, Cécile a Toinette. Pravidelně se u ní objevují různí lékaři a specialisté, aby ji léčili z nemocí, které vlastně nemá. Když se teta rozhodne provdat svou nejstarší neteř Angélique za synovce jedné ze svých lékařek, je to už přespříliš. Obě služebné zasahují a pomáhají tetě Agnes odhalit pravdu.

***

16:45 – překvapení…

***

17:30 – Brazil (adaptace filmové předlohy od Terryho Gilliama)

Gymnázium Matyáše Lercha (Brno)

Režie: Thierry Saint-Arnoult a herci

Sam Lowry je úředníkem v archivech ministerstva bezpečnosti. Před každodenní rutinou dává přednost snům. Ale administrativní chyba, způsobená neopatrným hmyzem, způsobí zatčení nevinného člověka a umožní tak Samu Lowrymu potkat ženu svých snů, utkat se s hrůzou byrokracie a poznat násilí totalitního systému, ve kterém žije.

 

 

Z uvedené akce bude pořízen fotografický a audiovizuální záznam. Materiál může být zveřejněn.