Divadlo: Amfitryon

26.04. 2022 od 19:00 do 20:50 - Divadlo Reduta, Zelný trh 4

Zveme vás na divadelní hru slavného Molièra:

Komedie o partnerských vztazích, která odhaluje esenci žárlivosti, ale i nevěrnosti a touhy svést a být sváděn. Předvedení příběhu spíše pikantního, než sprostého, je brilantní hereckou a hudební smrští.

V dobách, kdy se bohové potulovali po zemi, a nebeský vládce Jupiter pěstoval záletnictví na nejvyšší úrovni, si člověk sotva mohl být jist tím, co se stane, když vykročí ze dveří vlastního domu, byť jen na okamžik. Amfitryon si tento nebožský aspekt božského Jupitera užije dosyta – bůh mu svede ženu proměněn v jejího manžela. Merkur, Jupiterův sluha, na sebe vezme podobu Sosieho, sluhy Amfitryona – a otázky se začínají kupit: Kdo je kdo? Kdo s kým? Kdo s kým ne? A kdo jsem vůbec já, když vidím, že já stojím támhle?

Komedie patří k vrcholným dílům francouzského dramatika Molièra (1622–1673), vedle Misantropa či Dona Juana se řadí k hrám, které vzrušují divadelníky i diváky už několik století. Veršovaná komedie se hraje v geniálním, velevtipném přebásnění Vladimíra Mikeše a v režii Aminaty Keita.

Zdroj: Národní divadlo Brno

 

Držitelé ->věrnostní karty Alliance Française Brno PARTNER mají jednotné vstupné na představení za 200,- Kč. Ještě nemáte kartu PARTNER? Staňte se členy Alliance Française Brno a kromě této zlevněné vstupenky získáte spoustu dalších výhod od našich partnerů v Brně!

Zaregistrujte se ->zde jako člen Alliance Française Brno.