Zažijte Francii všemi smysly a užijte si jaro v režii festivalu Bonjour Brno

16. 3. 2023
Logo festival
29. 4.—8. 5. 2024

Ve dnech 24. dubna až 7. května ožije Brno francouzskou kulturou. Zažijete ji na vlastní oči, uši, chuť i čich.

Tradiční festival Bonjour Brno oslaví 29. narozeniny a připomene osudové setkání dvou výjimečných osobností. Právě to se stalo motivem letošní grafiky. I letos stojí za celou vizuální podobou festivalu grafická designérka Jindřiška Mikešová. „Jindřiška každoročně přichází s originálním ztvárněním daného motivu. Letos je to propojení dvou jazyků, dvou kultur, dvou světů, a to českého a francouzského. Obrázek ve francouzských barvách muže a ženy se slunečníkem zobrazuje básnířku Suzanne Renaud a jejího českého manžela, básníka a grafika Bohuslava Reynka. Potkali se přesně před sto lety v roce 1923. Ilustrace vznikla na motivy fotografie těchto dvou významných osobností,“ vysvětluje Jiří Votava, ředitel Alliance Française Brno, která festival pořádá.

Program, který v těchto dnech organizátoři dolaďují, zve na koncerty, filmy, výstavy, divadelní představení, autorská čtení, degustace francouzských vín, povídání o literatuře, poezii a překladech, kulinářsko-edukační programy pro školy “S Francouzem ve venkovní kuchyni v Otevřené zahradě”, pub kvíz a chybět nebude ani tradiční pétanquový turnaj v samotném závěru festivalu.

Novinkou pro letošní rok pak bude workshop určený všem milovnicím (ale i milovníkům) francouzských parfémů Francouzské parfumérství 20. století (29. a 30. 4.) nebo virtuální prohlídka toho nejlepšího ze sbírek muzea v Louvru The Louvre’s Masterpieces (26. 4.).